Remigiusz Kuźmiński
- absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i dyrygentury jazzowej
- dyplomowany wokalista i dyrygent
z tytułem magistra sztuki

                                                                                                                                                                             
B I O G R A F I A 

Remigiusz Kuźmiński - absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej dr Joanny Żółkoś - Zagdańskiej i dyrygentury jazzowej prof. dr hab. Andrzeja Zubka. Jest także absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej prof. dr hab. Janusza Ratajczaka. Pięcioletnie dzienne studia muzyczne ukończył broniąc pracę magisterską i recital dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Artysta jest posiadaczem głosu szkolonego o barwie i skali tenora lirycznego (c-c2). 

Urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego pradziadek był dyrygentem oraz założycielem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra i wielu innych krewnych śpiewało w chórze, natomiast ojciec jest doświadczonym instrumentalistą.

Zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat i od tamtej pory muzyka jest jego pasją, powołaniem oraz sposobem na życie. Następnie sztuka muzyczna stała się jego wyuczonym zawodem, w którym praca estradowa przybrała profesjonalny format. Muzyk czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane płyty solowe, płyty zbiorowe, składanki, single oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki pop - jazzowej, soulowej, musicalowej, filmowej, aktorskiej, literackiej, gospelowej i pop - operowej.

Zobacz szerszy materiał biograficzny =>

Remigiusz Kuźmiński | Oficjalna Strona Artysty
www.remigiuszkuzminski.pl