Remigiusz Kuźmiński
polski dyplomowany wokalista i dyrygent
Oficjalna Strona Artysty
www.remigiuszkuzminski.pl
                                                                                                                                                        

Remigiusz Kuźmiński - absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki prof. Joanny Żółkoś - Zagdańskiej i prof. Krzysztofa Szydzisza, oraz w klasie dyrygentury prof. Moniki Wilkiewicz, prof. Radosława Wilkiewicza i prof. Andrzeja Zubka. Ponadto absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu w klasie wokalistyki prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak. W czasie pięcioletnich dziennych studiów magisterskich kształcił technikę wokalną i dyrygencką w zakresie jazzu, muzyki estradowej i muzyki klasycznej, natomiast w szkole średniej o czteroletnim cyklu nauczania szkolił głos w zakresie klasyki. Obronił pracę magisterską i recitale dyplomowe uzyskując wyższe wykształcenie muzyczne z tytułem magistra sztuki, dyplomowanego wokalisty i dyrygenta, oraz pełne kwalifikacje pedagogiczne.

Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego pradziadek był dyrygentem, oraz założycielem orkiestry dętej, siostra i wielu innych krewnych śpiewało w chórze, natomiast ojciec jest doświadczonym instrumentalistą.

Zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat i od tamtej pory muzyka stała się jego pasją, powołaniem, oraz sposobem na życie. Jako nastolatek bardzo dużo występował i osiągał sukcesy na festiwalach. Od momentu rozpoczęcia edukacji muzycznej jego praca estradowa przybrała profesjonalny format. Muzyk koncertuje zarówno na scenach krajowych, jak i zagranicznych. Współpracuje również z wieloma uznanymi osobistościami. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki pop - jazzowej, soulowej, musicalowej, filmowej, gospelowej, aktorskiej, pop - operowej i literacko - poetyckiej.

Wszelkie prawa zastrzeżone!