Remigiusz Kuźmiński

absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki i dyrygentury
- dyplomowany wokalista i dyrygent
z tytułem magistra sztuki
                                                                                                                                                      

Remigiusz Kuźmiński - absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki prof. Joanny Żółkoś - Zagdańskiej i prof. Krzysztofa Szydzisza oraz w klasie dyrygentury prof. Moniki Wilkiewicz, prof. Radosława Wilkiewicza i prof. Andrzeja Zubka. Jest także absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak. W czasie pięcioletnich dziennych studiów magisterskich kształcił technikę wokalną i dyrygencką w zakresie jazzu, muzyki estradowej i muzyki klasycznej, natomiast w szkole średniej o czteroletnim cyklu nauczania szkolił głos w zakresie klasyki. Obronił pracę magisterską i recital dyplomowy z wynikiem bardzo dobrym. Uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki oraz pełnymi kwalifikacjami pedagogicznymi.

Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego pradziadek był dyrygentem oraz założycielem orkiestry dętej w Wapiennie, siostra i wielu innych krewnych śpiewało w chórze, natomiast ojciec jest doświadczonym instrumentalistą.

Zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat i od tamtej pory muzyka stała się jego pasją, powołaniem oraz sposobem na życie. Jako nastolatek bardzo dużo występował i osiągał sukcesy na festiwalach. Od momentu ukończenia edukacji muzycznej jego praca estradowa przybrała profesjonalny format. Muzyk czynnie koncertuje oraz bierze udział w nagraniach płytowych. Współpracuje również z wieloma uznanymi osobistościami. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki pop - jazzowej, soulowej, musicalowej, filmowej, gospelowej, aktorskiej, pop - operowej i literacko - poetyckiej.

Remigiusz Kuźmiński | Oficjalna Strona Artysty
www.remigiuszkuzminski.pl